VIRIDIS / KREV
STRONA GŁÓWNA AKTUALNOŚCI DZIKA RZEKA POPiG KRE VIRIDISStyczeń 28 2021 11:05:00
EKOLOGIA:

> DZIKA RZEKA

> HERPETOFAUNA

> TRESURA STOP

> UMARŁE DRZEWA

KULTURA:
> OŻYWIĆ MIASTO

> OPUSZCZONE I ZAPOMNIANE

SPOŁECZEŃSTWO:
> MANIFEST

POLUB NAS NA FB
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 92
Nieaktywowany Użytkownik: 687
Najnowszy Użytkownik: ExpappyExteno
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Tresura stop

Kampania CYRK TAK -TRESURA NIE !!!

Dlaczego nienawidzimy cyrków ze zwierzętami?

Metody tresury zwierząt -stanowią zawodowe tabu treserów. Każde zwierzę boi się bata, ale to nie wszystko bo nie tylko bieganie (uciekanie) w koło po arenie bawi jakże wybredną dziś publiczność. A jak nauczyć Niedźwiedzia tańczyć? otóż nie tak trudno wystarczy rozżarzona płyta, łańcuchy, i oczywiście muzyka, po serii tego typu zabiegów „Misiowi” na przedstawieniu odruchowo wystarcza do tańca już sama muzyka (no może mały bacik) -jeden specjalny utwór który wżyna się głęboko w psychikę niczym piła w stuletnie drzewo, do tego te oślepiające hipnotyczne światła, setki twarzy ryczące ze wszystkich stron, każda sekunda trwa godzinę i jutro będzie to samo. Do tresury zwierząt używa się też prętów do uderzania po nosie, ciekawym i co najważniejsze niezawodnym środkiem dopingującym są elektrowstrząsy „Szok elektryczny w celu przeprowadzenia tresury jest czymś normalnym. Elektryczność otrzymana z 12 płaskich baterii czyni każde zwierzę posłusznym” twierdzi Elmar Osterberg -treser już nie pracujący w zawodzie !!!

Warunki przetrzymywania i transportu zwierząt – Ciasne brudne klatki ciemnej przyczepy cyrkowej, oraz ciągła podróż, powodują u zwierząt nie tylko urazy fizyczne ale przede wszystkim psychiczne: Kołysanie się z boku na bok, chodzenie w koło, odrzucanie głowy w tył, żucie własnych ciał, wyrywanie sobie włosów, to zachowania zwierząt cyrkowych tak podobne zresztą do zachowań ludzkich sierot wychowywanych w domach dziecka, Zdecydowanie trzeba podkreślić że czynnikami powodującymi miedzy innymi takie zachowanie zwierząt jest brak przestrzeni i naturalnego otoczenia. Jak twierdzą zoolodzy z WSPA „Jest coś biologicznie niemoralnego w trzymaniu zwierząt w zamknięciu, gdzie ich wzorce zachowań, które kształtowały się miliony lat, nie znajdują żadnej możliwości wyrazu. Zwierzęta nie żyją przecież tylko dzięki spożywaniu pokarmów” Wszystko to w imię rozrywki.

„W stosunku do zwierząt każdy człowiek jest nazistą, dla zwierząt jest jeszcze Treblinka”

Chcesz pomóc? Oto co możesz zrobić:

-Podpisz naszą petycje za wprowadzeniem zakazu wstępu do miasta Krasnystaw cyrków z tresurą dzikich zwierząt. W Wielkiej Brytanii podobne zakazy wprowadzono już w blisko 160 miastach. W Polsce jak dotąd jedynym miastem do którego nie wjeżdżały cyrki z tresura dzikich zwierząt było przez ponad siedem lat Bielsko-biała.

-Wybieraj widowiska o wysokim poziomie artystycznym w których nie wykorzystuje się dzikich zwierząt zwłaszcza dużych ssaków np. lwy, tygrysy, słonie, małpy, hipopotamy, niedźwiedzie, antylopy, foki, itd. Cyrki nie są w stanie zapewnić tym gatunkom odpowiednich warunków egzystencji, przetrzymując je łamią obowiązującą w Polsce od 1997 roku ustawę o ochronie zwierząt, kupując bilet stajesz się odpowiedzialny za los tych zwierząt.

- Jeśli chcesz pokazać dziecku (np.) tygrysa nie przyprowadzaj go do cyrku, gdzie oprócz wielkości, koloru i kształtu nie dowie się nic o prawdziwej naturze i zachowaniu tego i innych gatunków, a jedyne czego się może tam nauczyć to obojętności na cierpienie innych (w rezultacie nie tylko zwierząt), oraz wyższości ludzi nad zwierzętami utrzymywanej tylko dzięki przemocy. Zamiast sponsorować tłuste brzuchy właścicieli cyrków zainwestuj w przyszłość i kup dziecku książkę o zwierzętach, oglądaj wspólnie z nim filmy edukacyjne, zabierz je do lasu czy nad rzekę, w ostateczności zabierz je do ZOO -tam również możesz ujrzeć cierpiące zwierzęta wtedy pomyśl o tym co przeżywają zwierzęta cyrkowe o ile gorszy los je spotkał.

WSPÓLNIE TWORZYMY KULTURĘ LUDZI NIEOBOJĘTNYCH

Poniższa informacja ma na celu dostarczenie informacji i budowanie świadomości odnośnie polskich cyrków. Zazwyczaj jako konsumenci rozrywki nie mamy czasu na zdobywanie informacji jakie gatunki posiada cyrk który akurat zagościł w naszym mieście. Dla tego zachowaj ulotkę i świadomie korzystaj z niej przy kolejnej decyzji odnośnie zabrania dziecka do cyrku. Przy odrobinie między gatunkowego współczucia, którego efektem jest nie uczestnictwo w przedstawieniach cyrkowych z udziałem dzikich zwierząt, przyczyniamy się do zmniejszania opłacalności, i dalej do rezygnacji cyrków z utrzymania dzikich zwierząt. CYRK TAK –TRESURA NIE !!!

CYRK "ARENA" Słoń indyjski !!! Kuce - 8 szt.

CYRK "KORONA" Małpki !!! Lamy, Wielbłądy, Zebry, Zebroidy , Byk, Kozy, Konie, Kuce, Ośliczka , Psy, Kogut, Gęsi, Świnia!

CYRK "KRASNAL" Niedźwiedzie brunatne: 2 szt. !!! Koniki polskie: 6 szt.

CYRK "PIENINY" Wielbłąd, Lamy, Osioł, Konie 6 sztuk, Kucyki

CYRK "POLONIA" Hipopotam nilowy!!! Wielbłąd, Lama, Konie sztuk 3, Kuce sztuk 4, Tarpan, Gołębie sztuk 11.

Ponadto cyrk Polonia wykorzystuje w prezentacjach poza cyrkowych ptaki drapieżne chronione, gatunki nie jednokrotnie na skraju zagłady: Bielik amerykański, Orzeł stepowy, Myszołów rdzawosterny, Jastrząb harrisa, Jastrząb gołębiarz, Kania ruda, Myszołów zwyczajny, Pustułka, Raróg, Sokół wędrowny, Raróg górski, Puchacz, Sowa śnieżna, Puszczyk.

CYRK "SALTO" Małpka zielona - 1 szt. !!! Węże- 3 szt. (pytony), Koniki polskie - 6 szt., Psy rasy pudel - 4 szt. 

CYRK "WARSZAWA" Niedźwiedzie, Małpka, Wąż, Gołębie, Pies rasy pudel,

AGENCJA ARTYSTYCZNA "ZALEWSKI" Słoń indyjski !!! 7 Tygrysów !!! 9 Wielbłądów, 10 Koni.

AGENCJA ARTYSTYCZNA "PARADA" Węże boa, Kuce, Psy rasy pudel

Gatunki wyróżnione czcionką to gatunki dzikie którym szczególnie trudno przywyknąć do cyrkowej egzystencji ze względu na swoją wielkość, potrzebę życia w grupie, lub wymagane rozległe terytoria. Wzywamy wszystkich do bojkotu placówek z dużymi zwierzętami drapieżnymi: Niedźwiedziami i drapieżnymi kotami, oraz innymi dużymi ssakami w szczególności: Słoniami, Hipopotamami, itp. ponadto gatunkami wybitnie społecznymi np. małpy. Zaznaczamy iż informacje o gatunkach będących w posiadaniu polskich cyrków zawarte na tej ulotce pochodzą z roku 2004, obecnie skład gatunkowy mógł ulec zmianie. Ponadto przypominamy iż istnieją cyrki bez zwierząt nie ujęte w ulotce jak np. (Agencja Artystyczna „OCELOT”), które w ogóle nie wykorzystują zwierząt, -do ich świadomego odwiedzania zachęcamy. Krasnostawski Ruch Ekologiczny „VIRIDIS” 2005

CZYTELNIA:

> KRASNYSTAW ZAPOMNIANY

ZABYTKI KRASNEGOSTAWU:

> DWÓR STAROŚCIŃSKI

> POCZTA KONNA

> STAJNIA CARSKA

> ZAMEK W K-STAWIE

> PO AUGUSTIAŃSKIE

ZABYTKI POWIATU:

> WIEŻA W KRYNICY

> ZAMEK W KRUPEM

> ZAMEK W ORŁOWIE

WYBRANE ARTYKUŁY:
>Ludowe obyczaje wielkanocne na terenie powiatu krasnostawskiego

> Chłostra - Chłopcy z Lasu

> Raport o stanie kultury- ochrona dziedzictwa

> Zrozumieć i uzasadnić działania na rzecz wyzwolenia zwierząt

> Wstawaj szkoda dnia

> O wspólną demokratyczną Palestynę - pogrzebać rozwiązanie dwu państwowe

POEZJA I PROZA
> Polityk

> Łowca Glonów

> Poezja i proza wybrana

Copyright KREV 2007/2015 - FUCK THE PSYCHO BUSH


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie