VIRIDIS / KREV
STRONA GŁÓWNA AKTUALNOŚCI DZIKA RZEKA POPiG KRE VIRIDISStyczeń 28 2021 10:48:54
EKOLOGIA:

> DZIKA RZEKA

> HERPETOFAUNA

> TRESURA STOP

> UMARŁE DRZEWA

KULTURA:
> OŻYWIĆ MIASTO

> OPUSZCZONE I ZAPOMNIANE

SPOŁECZEŃSTWO:
> MANIFEST

POLUB NAS NA FB
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 92
Nieaktywowany Użytkownik: 687
Najnowszy Użytkownik: ExpappyExteno
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
ogólnopolski projekt...
TRZECI BIEGUN I JEGO MIESZKAŃCY

ostatni


22 października o 16:00 w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie Ruch Ekologiczny "Viridis" zaprasza na spotkanie z Piotrem Cykowskim koordynatorem Programu Tybetańskiego ratujTybet.org, współtwórcą Fundacji Inna Przestrzeń, projekcję filmów oraz otwarcie wystawy.

Czytaj całosć
Miejsce na Tybet prezentuje...
LHAKAR

ostatni


Już w najbliższą środę o godzinie 18:00 będzie można zetknąć się z kulturą tybetańską w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie. "Viridis" w ramach swojej kampanii "Miejsce na Tybet" przygotowuje spotkanie "Góra Kailash a Tybet współczesny", które ma przybliższyć współczesną kulturę Tybetu w kontekście jego pierwotnych wartości oraz projekcję filmu fabularnego "Wyśniona Lhasa"-przedstawiającego życie Tybetańczyków, którzy wyemigowali do Indii.


Czytaj całosć
STOP!
NIE DLA UBOJU RYTUALNEGO!

ostatni


Popieramy akcję przeciwko ubojowi rytualnemu, jednocześnie chcemy zaznaczyć, że jedyną słuszną drogą do zmniejszenia cierpienia zwierząt jest całkowita rezygnacja z ich zabijania. Każdy rodzaj uboju wiąże się ze stresem, bólem i oczywiście śmiercią. Popieramy akcję przeciwko ubojowi rytualnemu ponieważ dopuszczenie do legalnego zabijania zwierząt bez ich wcześniejszego ogłuszenia doprowadziłoby do całkowitego załamania naszego systemu prawnego w kwestii praw zwierząt, byłoby krokiem w tył pod względem naszej walki o ich prawo do godnego życia. Domagamy się aby prawo było coraz bardziej przychylne zwierzętom, nie zaś odwrotnie.

Czytaj całosć
Zapraszamy...
NABÓR WOLONTARIUSZY

ostatni


Ogłaszamy drugi nabór wolontariuszy, współpracowników i animatorów Krasnostawskiego Ruchu Ekologicznego "Viridis". Poszukujemy osób kreatywnych, zaangażowanych, odpowiedzialnych i samodzielnych. Chcących poświęcić swój czas na projekty ekologiczne, społeczne, kulturalne w mieście Krasnystaw oraz na całej Lubelszczyznie. Jeżeli masz ukończone 15 lat, chcesz nauczyć się czegoś nowego i czujesz motywację do tego by zmieniać świat i swoje otoczenie zgłoś się wypełniając FORMULARZ

Czytaj całosć
Ożywiania ciąg dalszy!
OSTATNI TYDZIEŃ WAKACJI

ostatni


Ostatnich kilka dni wakacji przebiegało w KRE "Viridis" bardzo pracowicie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia Krasnostawianie mogli uczestniczyć w dwóch, ciekawych wydarzeniach kulturalnych, Kinie Letnim oraz Manifestacji Kultury. Oba były kontynuacją już wcześniej rozpoczętych działań...

Czytaj całosć
Zaułek tętniący kulturą...
MANIFESTACJA KULTURY II

manifestacja


Manifestacja Kultury to przepełnione kulturą i sztuką wydarzenie organizowane przez Krasnostawski Ruch Ekologiczny "VIRIDIS" w ramach kampanii "Ożywić Miasto". 30 sierpnia od godziny 16:00 do zmierzchu, przy ulicy Zaułek Nadrzeczny, mieszkańcy Krasnegostawu będą mogli, już po raz drugi, cieszyć się atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć jeszcze więcej wystaw malarskich, fotograficznych, historycznych, nietypowe instalacje a także nacieszyć się atmosferą miejskiego parku wysłuchując poezji lokalnych twórców i muzyki na żywo...

Czytaj całosć
Nasze decyzje kształtują świat...
CHMIEL AKCJA-SEGREGACJA!

akcja-segregacja


Celem działania pod nazwą Chmiel Akcja Segregacja jest propagowanie segregacji odpadów. Chcemy zwrócić uwagę na niewyobrażalne ilości jednorazowych kubków plastikowych, które pozostają corocznie po Chmielakach w mieście.
Przypominamy, że piwo, szczególnie tu, w Krasnymstawie, to nie zwykły napój a kultura. Zachęcamy do używania podczas Chmielaków szklanych i ceramicznych, tradycyjnych kufli, na co dzień zaś do wybierania zwrotnych opakowań. Zachęcamy także do segregacji wytwarzanych odpadów tak w trakcie święta piwa jak i w codziennej praktyce.


Czytaj całosć
Wakacyjne kino
PRZEGLĄD KINA

Kino letnie

W ramach kampanii "Ożywić Miasto" Krasnostawski Ruch Ekologiczny "Viridis" w ostatni wtorek zorganizował Kino Letnie. Początkowo miało być umiejscowione w wirydarzu przed Muzeum Regionalnym, jednak warunki atmosferyczne na to nie pozwoliły i wydarzenie odbyło się w refektarzu. Mimo złej pogody i zmiany miejsca widzów nie brakowało...


Czytaj całosć

Kino letnie nawet w deszczu!
KRASNOSTAWSKIE KINO LETNIE

Kino letnie zaprasza


Wszystkich miłośników dziesiątej muzy zapraszamy, już 14 sierpnia o 20:30 na kontemplację najlepszych filmów krasnostawskich twórców. Pod gołym niebem, na placu przed Krasnostawskim Muzeum Regionalnym przypomnimy najlepsze lokalne dzieła. W razie deszczowej pogody pokaz zostanie przeniesiony do refektarza w Muzeum Regionalnym.


Czytaj całosć
Kraina mlekiem i ściekiem płynąca..
JOGUŚ ZABIJA!

KREVOSM Krasnystaw - joguś, serki wiejskie, to znane i przez wielu Polaków cenione produkty. Dla mieszkańców Krasnegostawu w zasadzie powód do dumy i forma promocji miasta, niestety zarazem powód do wstydu. Od wielu lat prócz kilku awarii w których doszło do zatrucia rzeki amoniakiem, OSM notorycznie prowadzi zrzut ścieków do rzeki. Popołudniami i wieczorami a zapewne i nocą odprowadzając doń cuchnącą ciecz o kolorze brudnego mleka, zamieniając tym samym niewielką rzekę Żółkiewkę (Kawenkę) w ściekowy kanał.

Czytaj całość
Klimat po stronie manifestantów kultury
NOWY PARK PROKLAMOWANY!

KREVWtorkowa pogoda nie zapowiadała się najlepiej, niebo było betonowo szare, powietrze przepełnione podmuchami wiatru, a ziemia stale zwilżana kolejnymi kroplami deszczu. W rezultacie niezbyt korzystnej aury zamiast od instalacji artystycznych i twórczych zaczęto od obsadzania zapomnianego kwietnika. Wraz z zakończeniem prac, niby w wyniku złożenia ofiary deszcz ustał, wiatr osłabł i tylko niebo zostało jeszcze wciąż szare, zawieszone nad drzewami jakby dla kontrastu z kolorowymi przedmiotami wystaw.


Czytaj całosć
Strona 3 z 8 < 1 2 3 4 5 6 > >>
CZYTELNIA:

> KRASNYSTAW ZAPOMNIANY

ZABYTKI KRASNEGOSTAWU:

> DWÓR STAROŚCIŃSKI

> POCZTA KONNA

> STAJNIA CARSKA

> ZAMEK W K-STAWIE

> PO AUGUSTIAŃSKIE

ZABYTKI POWIATU:

> WIEŻA W KRYNICY

> ZAMEK W KRUPEM

> ZAMEK W ORŁOWIE

WYBRANE ARTYKUŁY:
>Ludowe obyczaje wielkanocne na terenie powiatu krasnostawskiego

> Chłostra - Chłopcy z Lasu

> Raport o stanie kultury- ochrona dziedzictwa

> Zrozumieć i uzasadnić działania na rzecz wyzwolenia zwierząt

> Wstawaj szkoda dnia

> O wspólną demokratyczną Palestynę - pogrzebać rozwiązanie dwu państwowe

POEZJA I PROZA
> Polityk

> Łowca Glonów

> Poezja i proza wybrana

Copyright KREV 2007/2015 - FUCK THE PSYCHO BUSH


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie