VIRIDIS / KREV
STRONA GŁÓWNA AKTUALNOŚCI DZIKA RZEKA POPiG KRE VIRIDISStyczeń 28 2021 10:27:22
EKOLOGIA:

> DZIKA RZEKA

> HERPETOFAUNA

> TRESURA STOP

> UMARŁE DRZEWA

KULTURA:
> OŻYWIĆ MIASTO

> OPUSZCZONE I ZAPOMNIANE

SPOŁECZEŃSTWO:
> MANIFEST

POLUB NAS NA FB
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 92
Nieaktywowany Użytkownik: 687
Najnowszy Użytkownik: ExpappyExteno
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
EKOWALENTYNKI 2014
KRASNYSTAW KOCHA RECYKLING
KREV
W dniach 13 i 14 lutego w Krasnymstawie odbyła się akcja Krasnystaw kocha recykling - czyli EkoWalentynki. Członkowie Krasnostawskiego Ruchu Ekologicznego "Viridis" zbierali zużyte baterie i wymieniali je na lizaki w kształcie serca. W trakcie tegorocznej akcji Udało się zebrać ponad 25kg baterii. Czytaj całość
Okno na teatr znowu otwarte
PASJA TEATR I OGIEŃ

KREVWydarzenie, a właściwie cały pakiet wydarzeń pod obiecującą nazwą "Okno na Teatr" zostało...


Czytaj całość
Jak działać na rzecz praw człowieka w Tybecie?
Students for a Free Tibet Poland16 kwietnia o 19:00 w ramach „Wiosny Antyrasistowskiej” Ruch Ekologiczny "Viridis" zaprasza na spotkanie z Piotrem Cykowskim koordynatorem Programu Tybetańskiego ratujTybet.org, współtwórcą Fundacji Inna Przestrzeń wieloletnim działaczem na rzecz praw człowieka obecnie zajmującym się Stowarzyszeniem Students for a Free Tibet Poland odwołującym się do celów, zasad i wartości międzynarodowego ruchu Students for a Free Tibet.

Czytaj całość
Ożywiamy, ożywiają, ożywić...
Koncertowa strefa Krasnegostawu

Tym razem zapraszamy i polecamy Metal Show kolejny koncert objęty patronatem "Ożywić Miasto". 27 kwietnia o 19:00 w klubie Teżewe wystąpią: K.A.S.K. Stonegrave i Exul. Bilety? Zaledwie 5zł. Wydarzenia nie mogą przegapić fani metalu ale polecamy je także wszystkich sympatykom gitarowych brzmień i osobom, które chcą wesprzeć inicjatywy ożywiające kulturalną sferę Krasnegostawu.

Czytaj całość
Pomimo śniegu...
Lublin zapłonął dla Tybetu

10 marca na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie odbył się happening z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności z Tybetem. Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w widowisku zorganizowanym przez Ruch Ekologiczny "Viridis". Przy dźwiękach Wschodniego SAMBAstionu można było obejrzeć fireshow przygotowane przez grupę In Nomine.
Organizatorzy zwracali uwagę na łamanie praw człowieka w Chinach oraz na samopodpalenia, których w akcie protestu podejmują się Tybetańczycy. Symbolicznie, na happeningu pojawiło się 107 figurek ludzi ustawionych w Mandalę - koło życia, które zostały podpalone jednocześnie. Ta liczba nie jest przypadkowa, właśnie tylu Tybetańczyków od 2009 roku dokonało samopodpaleń.
Czytaj całość


100 lat od niepodległości...
Dzień Solidarności z Tybetem - Lublin 2013

W 54 rocznicę powstania 1959 Ruch Ekologiczny "Viridis" w ramach prowadzonej od 2008 roku kampanii "Miejsce na Tybet" zaprasza 10 marca 2013 roku o godzinie 18:00 na happening z udziałem Wschodniego SAMBAstionu i grupy tancerzy ognia In Nomine który odbędzie się na lubelskim deptaku (Krakowskie Przedmieście, przy "koziołku"). Poprzez zgromadzenie chcemy pokazać swoją solidarność z narodem Tybetańskim a także zwrócić uwagę na podejmowanie dramatycznych form protestu-samospaleń w Tybecie, które są wynikiem wciąż łamanych w tym regionie praw człowieka...

Czytaj całość

Gmina Gorzków szykuje swoje grunty pod farmę wiatraków
CZY DAMY SIĘ WKRĘCIĆ ?


darmowy hosting obrazków


Wiatraki kojarzą się z ekologią, z czystą energią, z czystym i zdrowym środowiskiem. Faktycznie nie licząc zdarzających się awarii na samym etapie użytkowania, elektrownie wiatrowe praktycznie nie emitują chemicznych zanieczyszczeń do powietrza, do gruntu czy wód. Kontrowersje budzi /.../

Czytaj całość
Czy mieszkańcy Krasnegostawu pokażą, że kochają najbardziej?
EKOWALENTYNKI !

ostatni


Już 14 lutego w 40 polskich miastach, między innymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi.. i w Krasnymstawie, zostanie przeprowadzona akcja zbiórki baterii. Uczestnicy akcji organizowanej /.../

Czytaj całość
spotkanie o sytuacji w Tybecie
PŁOMIENNA WALKA O WOLNOŚĆ

ostatni


W najbliższy czwartek, 15 listopada o godzinie 17:00 w Przestrzeni Inicjatyw Twórczych TEKTURA przy ul. Wieniawskiej 15a w Lublinie, będziemy gościć Shenphen Namgyal i Agnieszkę Wolską, którzy opowiedzą o obecnej sytuacji w Tybecie. Będzie to okazja do dyskusji oraz obejrzenia filmu o tym jak Tybet wygląda aktualnie i z jakimi boryka się problemami. W programie wydarzenia przewidziana jest także wystawa fotograficzna o życiu tybetańskich nomadów.

+ relacja!


Czytaj całość


wystawa, filmy, spotkanie...
DACH ŚWIATA

ostatni


W poniedziałek, 22 października w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie odbyło się spotkanie "Trzeci biegun i jego mieszkańcy", dotyczące praw tybetańskich Nomadów oraz zagrożeń dla środowiska w Tybecie, potocznie nazywanym Dachem Świata. Była to część ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Fundację Inna Przestrzeń, którego lokalną koordynacją zajął się Krasnostawski Ruch Ekologiczny "Viridis".

Czytaj całość
Odsyłamy futro do historii
LUBELSZCZYZNA BEZ FUTRA!

ostatni


Od października rusza ogólnopolska kampania antyfutrzarska. 16 października KRE "Viridis" współorganizował happening "Lublin bez futra". Wydarzenie miało ukazać z czym wiąże się hodowla zwierząt na futra i pokazać, że podobnie jak w innych krajach, w Polsce także można skończyć z tym krwawym procederem.

Czytaj całosć
Strona 2 z 8 < 1 2 3 4 5 > >>
CZYTELNIA:

> KRASNYSTAW ZAPOMNIANY

ZABYTKI KRASNEGOSTAWU:

> DWÓR STAROŚCIŃSKI

> POCZTA KONNA

> STAJNIA CARSKA

> ZAMEK W K-STAWIE

> PO AUGUSTIAŃSKIE

ZABYTKI POWIATU:

> WIEŻA W KRYNICY

> ZAMEK W KRUPEM

> ZAMEK W ORŁOWIE

WYBRANE ARTYKUŁY:
>Ludowe obyczaje wielkanocne na terenie powiatu krasnostawskiego

> Chłostra - Chłopcy z Lasu

> Raport o stanie kultury- ochrona dziedzictwa

> Zrozumieć i uzasadnić działania na rzecz wyzwolenia zwierząt

> Wstawaj szkoda dnia

> O wspólną demokratyczną Palestynę - pogrzebać rozwiązanie dwu państwowe

POEZJA I PROZA
> Polityk

> Łowca Glonów

> Poezja i proza wybrana

Copyright KREV 2007/2015 - FUCK THE PSYCHO BUSH


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie