VIRIDIS / KREV
STRONA GŁÓWNA AKTUALNOŚCI DZIKA RZEKA POPiG KRE VIRIDISListopad 21 2019 07:53:21
EKOLOGIA:

> DZIKA RZEKA

> HERPETOFAUNA

> TRESURA STOP

> UMARŁE DRZEWA

KULTURA:
> OŻYWIĆ MIASTO

> OPUSZCZONE I ZAPOMNIANE

SPOŁECZEŃSTWO:
> MANIFEST

POLUB NAS NA FB
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 92
Nieaktywowany Użytkownik: 687
Najnowszy Użytkownik: ExpappyExteno
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
spotkanie o sytuacji w Tybecie
PŁOMIENNA WALKA O WOLNOŚĆ

ostatni


W najbliższy czwartek, 15 listopada o godzinie 17:00 w Przestrzeni Inicjatyw Twórczych TEKTURA przy ul. Wieniawskiej 15a w Lublinie, będziemy gościć Shenphen Namgyal i Agnieszkę Wolską, którzy opowiedzą o obecnej sytuacji w Tybecie. Będzie to okazja do dyskusji oraz obejrzenia filmu o tym jak Tybet wygląda aktualnie i z jakimi boryka się problemami. W programie wydarzenia przewidziana jest także wystawa fotograficzna o życiu tybetańskich nomadów.


Od lutego 2009 r. w Tybecie trwa bezprecedensowa fala samopodpaleń Tybetańczyków w proteście przeciwko chińskim rządom w ich kraju. Wszyscy protestujący wzywają do wolności Tybetu i powrotu Dalajlamy do kraju. W ostatnich dniach, 9 listopada 2012 roku miał miejsce marsz protestacyjny tysięcy nastolatków, dzieci, uczniów w Rebgongu (chiń. Tongren), w prowincji Qinghai.

Shenphen Namgyal -urodzony w Indiach - w rodzinie uchodźców tybetańskich w Bir (północne Indie). Ukończył Central School for Tibetans w Indiach, obecnie jest na wymianie studenckiej Erasmus - podjął studia Stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim.
Agnieszka Wolska- Koordynatorka projektu "Trzeci biegun i jego mieszkańcy" Fundacji Inna Przestrzeń.

Organizatorzy: Krasnostawski Ruch Ekologiczny "Viridis" w ramach kampanii MIEJSCE NA TYBET , Fundacja Inna Przestrzeń, Przestrzeń Inicjatyw Twórczych "Tektura".W spotkaniu uczestniczyło około 10 osób, wielu chętnych do dalszych działań. Podczas spotkania można było obejrzeć film dokumentalny poruszający kwestie ciągle nasilających się protestów w formie samospaleń Tybetańczyków. Od 2009 roku w akcie protestu samopodpalenia dokonało ponad 80 osób.
Otwarta została wystawa "Trzeci Biegun i jego mieszkańcy", którą przez najbliższe tygodnie będzie można oglądać w lubelskiej Tekturze. Wystawa opowiada zagrożeniach dla tybetańskiej kultury, tradycyjnego sposobu życia tybetańskich pasterzy, ich wędrówek, zwyczajów i sposobów samodzielnego utrzymania się. Polityka ChRL ma na celu przesiedlenie wszystkich nomadów (w zamierzeniu do 2015 roku) do specjalnie budowanych dla nich betonowych osiedli, które nie zapewniają żadnej infrastruktury do normalnego życia.Wokół tych osiedli nie ma nic. Nomadzi, którzy stracili swoje stada i możliwość samodzielnego utrzymania się, uzależnieni są teraz od finansowego wsparcia rządu chińskiego. Mieszkańcy tych osiedli borykają się z bezrobociem, alkoholizmem, patologią życia na marginesie. Zamknięci w betonowych gettach tybetańscy nomadzi tracą wolność i własną tożsamość.
CZYTELNIA:

> KRASNYSTAW ZAPOMNIANY

ZABYTKI KRASNEGOSTAWU:

> DWÓR STAROŚCIŃSKI

> POCZTA KONNA

> STAJNIA CARSKA

> ZAMEK W K-STAWIE

> PO AUGUSTIAŃSKIE

ZABYTKI POWIATU:

> WIEŻA W KRYNICY

> ZAMEK W KRUPEM

> ZAMEK W ORŁOWIE

WYBRANE ARTYKUŁY:
>Ludowe obyczaje wielkanocne na terenie powiatu krasnostawskiego

> Chłostra - Chłopcy z Lasu

> Raport o stanie kultury- ochrona dziedzictwa

> Zrozumieć i uzasadnić działania na rzecz wyzwolenia zwierząt

> Wstawaj szkoda dnia

> O wspólną demokratyczną Palestynę - pogrzebać rozwiązanie dwu państwowe

POEZJA I PROZA
> Polityk

> Łowca Glonów

> Poezja i proza wybrana

Copyright KREV 2007/2015 - FUCK THE PSYCHO BUSH


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie