VIRIDIS / KREV
STRONA GŁÓWNA AKTUALNOŚCI DZIKA RZEKA POPiG KRE VIRIDISStyczeń 28 2021 10:02:05
EKOLOGIA:

> DZIKA RZEKA

> HERPETOFAUNA

> TRESURA STOP

> UMARŁE DRZEWA

KULTURA:
> OŻYWIĆ MIASTO

> OPUSZCZONE I ZAPOMNIANE

SPOŁECZEŃSTWO:
> MANIFEST

POLUB NAS NA FB
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 92
Nieaktywowany Użytkownik: 687
Najnowszy Użytkownik: ExpappyExteno
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Witamy
WITAJ, JESTEŚ W DZIALE AKTUALNOŚCI

znajdziesz tu artykuły o bieżących sprawach, jak również wydarzenia archiwalne.

KRASNYSTAW
DZIEŃ ZIEMI 2017


KREVUWAGA: wydarzenie zostało przeniesione do KDK!


Czytaj więcej

MIASTO DLA LUDZI - RUCH III
KONSULTACJE NAJWYŻSZY CZAS ZACZĄĆ


KREVPublikujemy treść Naszego wniosku złożonego do Urzędu miasta, w którym domagamy się bezzwłocznego podjęcia konsultacji społecznych w sprawie przyszłości rynku. Został on złożony w dniu 21 lutego 2017 roku drogą mailową.


Czytaj treść wniosku

WALKA TRWA - RUCH II
KONSERWATORZE, NIE POZWÓLMY


KREVPublikujemy treść Naszego wniosku do Konserwatora Zabytków złożonego w sprawie planów likwidacji zabytkowego drzewostanu usytuowanego w obrębie krasnostawskiego rynku. Został on złożony w dniu 21 lutego 2017 roku drogą mailową.


Czytaj treść sprzeciwu


NIE USUWAJCIE DRZEW
SPRZECIW WOBEC PLANU WYCINKI DRZEWOSTANU W RYNKU


KREV

Publikujemy treść Naszego sprzeciwu wobec planów likwidacji zabytkowego drzewostanu usytuowanego w obrębie krasnostawskiego rynku. Został on złożony w dniu 20 lutego 2017 roku w Urzędzie Miasta Krasnystaw.


Czytaj treść sprzeciwuKONSULTACJE SPOŁECZNE
REWITALIZACJA MIASTA - KONSULTACJE


KREVPublikujemy treść naszego wniosku złożonego celem uzupełnienia obszaru wyznaczonego do rewitalizacji w ramach powstającego dokumentu "Diagnoza na potrzeby wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Miasta Krasnystaw"


Czytaj całość


KRUPE
SPRZECIW WOBEC PRÓBY ZAWIESZENIA POSTĘPOWANIA
Poniżej publikujemy treść złożonego w dniu 2 września 2016 r. sprzeciwu:

W nawiązaniu do pisma Wójta Gminy Krasnystaw Janusza Korczyńskiego, z dnia 24 sierpnia 2016 r. o sygnaturze GK.6220.4.2015 (data wpływu: 26 sierpnia 2016 r.) - występując jako strona postępowania - bezwzględnie sprzeciwiamy się zawieszeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie "Farmy elektrowni wiatrowych Krasnystaw".
Czytaj całośćNOC SÓW W KRASNYMSTAWIE
NOC SÓWProtest mieszkańców
NIE CHCĄ WIATRAKÓW
W związku z pojawieniem się artykułu na temat protestów mieszkańców Krupego, Krynicy, Czarnoziemiu, Ostrowa Krupskiego i Bzitego. Stowarzyszenie Krasnostawski Ruch Ekologiczny "Viridis", występując jako strona toczącego się postępowania administracyjnego, złożył pisemne sprostowanie do artykułu prasowego pt. Wiatraki podzieliły gminę.


Czytaj sprostowanieWięcej na temat protestu w serwisie Krasnostawskiej: http://www.krasnostawska.pl/?p=1936

MIANEM "WSTĘPU"
MIANEM "WSTĘPU"

KREVNiniejsza strona w ostatnim czasie - powiedzmy sobie wprost - nie funkcjonowała. Należy się tu czytelnikom kilka słów wyjaśnienia. Na co dzień zajmujemy się wieloma sprawami i projektami, część z nich w najbliższym czasie z pewnością tu przedstawimy. Niezależnie od aktywności na stronie, czy nawet fanpage Nasze Stowarzyszenie działa nieustannie. Ostatni rok należał głównie do zabytków i historii miasta (współuczestniczymy w Zespole ds. Dziedzictwa Kulturowego Krasnegostawu), dodatkowo działamy na rzecz dostępu do informacji publicznej (Współpracujemy w ramach Sieci Watchdog Polska). Współorganizowaliśmy wydarzenia kulturalne np. Palinocka pod Światowidem (W ramach Grupy Pod Napięciem). Przede wszystkim skupiamy się obecnie na działaniach formalno prawnych, a także w miarę możliwości wspieraniu innych oddolnych inicjatyw. W związku z trwającą do końca października przebudową strony możemy śmiało zapowiedzieć rozwinięcie podjętych tu wątków. Zapraszamy do obserwowania Naszej strony. Nam zaś pozostaje nadzieja, że strona znów odzyska dawną popularność i swoich czytelników
MARTWA USZATKA
MARTWA USZATKA

KREVW Krasnymstawie - na terenie osiedla Chmielna - zadomowiły się sowy: uszatki. W celu wychowywania młodych przejęły zeszłoroczne gniazdo gawronów. Niestety w poniedziałek 20 kwietnia - przed południem - jeden z tych rzadkich nocnych ptaków został znaleziony martwy. Trwa monitoring sprawy.

O sprawie sów które mogły wypaść z gniazda poinformowała nas krasnostawska Straż Miejska która przekazała nam - w piątek przedpołudniem, 17-ego kwietnia - informację zgłoszoną przez pracowników Spółdzielni (KSM) . Jak się okazało, ptaki w upierzeniu podlotów "okupowały" kilka sobie sąsiednich drzew i żywopłot. Nieopodal - niespełna... .Czytaj całość

MŁODE PUSZCZYKI W KRASNOSTAWSKIM RYNKU
NOCNE POHUKIWANIA

KREVNa krasnostawskim rynku pomimo trwającej teoretycznie zimy odbyły swój lęg Puszczyki. Wprawdzie gatunek ten nie odlatuje na zimę, to jednak pora godowa u puszczyków przypada na styczeń – luty. Zważywszy na fakt/.../


Czytaj całość
Strona 1 z 8 1 2 3 4 > >>
CZYTELNIA:

> KRASNYSTAW ZAPOMNIANY

ZABYTKI KRASNEGOSTAWU:

> DWÓR STAROŚCIŃSKI

> POCZTA KONNA

> STAJNIA CARSKA

> ZAMEK W K-STAWIE

> PO AUGUSTIAŃSKIE

ZABYTKI POWIATU:

> WIEŻA W KRYNICY

> ZAMEK W KRUPEM

> ZAMEK W ORŁOWIE

WYBRANE ARTYKUŁY:
>Ludowe obyczaje wielkanocne na terenie powiatu krasnostawskiego

> Chłostra - Chłopcy z Lasu

> Raport o stanie kultury- ochrona dziedzictwa

> Zrozumieć i uzasadnić działania na rzecz wyzwolenia zwierząt

> Wstawaj szkoda dnia

> O wspólną demokratyczną Palestynę - pogrzebać rozwiązanie dwu państwowe

POEZJA I PROZA
> Polityk

> Łowca Glonów

> Poezja i proza wybrana

Copyright KREV 2007/2015 - FUCK THE PSYCHO BUSH


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie