VIRIDIS / KREV
STRONA GŁÓWNA AKTUALNOŚCI DZIKA RZEKA POPiG KRE VIRIDISGrudzień 05 2016 09:25:24
EKOLOGIA:

> DZIKA RZEKA

> HERPETOFAUNA

> TRESURA STOP

> UMARŁE DRZEWA

KULTURA:
> OŻYWIĆ MIASTO

> OPUSZCZONE I ZAPOMNIANE

SPOŁECZEŃSTWO:
> MANIFEST

POLUB NAS NA FB
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 92
Nieaktywowany Użytkownik: 178
Najnowszy Użytkownik: ExpappyExteno
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Witamy
WITAJ, JESTEŚ W DZIALE AKTUALNOŚCI

znajdziesz tu artykuły o bieżących sprawach, jak również wydarzenia archiwalne.

KRUPE
SPRZECIW WOBEC PRÓBY ZAWIESZENIA POSTĘPOWANIA
Poniżej publikujemy treść złożonego w dniu 2 września 2016 r. sprzeciwu:

W nawiązaniu do pisma Wójta Gminy Krasnystaw Janusza Korczyńskiego, z dnia 24 sierpnia 2016 r. o sygnaturze GK.6220.4.2015 (data wpływu: 26 sierpnia 2016 r.) - występując jako strona postępowania - bezwzględnie sprzeciwiamy się zawieszeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie "Farmy elektrowni wiatrowych Krasnystaw".
Czytaj całośćNOC SÓW W KRASNYMSTAWIE
NOC SÓWProtest mieszkańców
NIE CHCĄ WIATRAKÓW
W związku z pojawieniem się artykułu na temat protestów mieszkańców Krupego, Krynicy, Czarnoziemiu, Ostrowa Krupskiego i Bzitego. Stowarzyszenie Krasnostawski Ruch Ekologiczny "Viridis", występując jako strona toczącego się postępowania administracyjnego, złożył pisemne sprostowanie do artykułu prasowego pt. Wiatraki podzieliły gminę.


Czytaj sprostowanieWięcej na temat protestu w serwisie Krasnostawskiej: http://www.krasnostawska.pl/?p=1936

MIANEM "WSTĘPU"
MIANEM "WSTĘPU"

KREVNiniejsza strona w ostatnim czasie - powiedzmy sobie wprost - nie funkcjonowała. Należy się tu czytelnikom kilka słów wyjaśnienia. Na co dzień zajmujemy się wieloma sprawami i projektami, część z nich w najbliższym czasie z pewnością tu przedstawimy. Niezależnie od aktywności na stronie, czy nawet fanpage Nasze Stowarzyszenie działa nieustannie. Ostatni rok należał głównie do zabytków i historii miasta (współuczestniczymy w Zespole ds. Dziedzictwa Kulturowego Krasnegostawu), dodatkowo działamy na rzecz dostępu do informacji publicznej (Współpracujemy w ramach Sieci Watchdog Polska). Współorganizowaliśmy wydarzenia kulturalne np. Palinocka pod Światowidem (W ramach Grupy Pod Napięciem). Przede wszystkim skupiamy się obecnie na działaniach formalno prawnych, a także w miarę możliwości wspieraniu innych oddolnych inicjatyw. W związku z trwającą do końca października przebudową strony możemy śmiało zapowiedzieć rozwinięcie podjętych tu wątków. Zapraszamy do obserwowania Naszej strony. Nam zaś pozostaje nadzieja, że strona znów odzyska dawną popularność i swoich czytelników
MARTWA USZATKA
MARTWA USZATKA

KREVW Krasnymstawie - na terenie osiedla Chmielna - zadomowiły się sowy: uszatki. W celu wychowywania młodych przejęły zeszłoroczne gniazdo gawronów. Niestety w poniedziałek 20 kwietnia - przed południem - jeden z tych rzadkich nocnych ptaków został znaleziony martwy. Trwa monitoring sprawy.

O sprawie sów które mogły wypaść z gniazda poinformowała nas krasnostawska Straż Miejska która przekazała nam - w piątek przedpołudniem, 17-ego kwietnia - informację zgłoszoną przez pracowników Spółdzielni (KSM) . Jak się okazało, ptaki w upierzeniu podlotów "okupowały" kilka sobie sąsiednich drzew i żywopłot. Nieopodal - niespełna... .Czytaj całość

MŁODE PUSZCZYKI W KRASNOSTAWSKIM RYNKU
NOCNE POHUKIWANIA

KREVNa krasnostawskim rynku pomimo trwającej teoretycznie zimy odbyły swój lęg Puszczyki. Wprawdzie gatunek ten nie odlatuje na zimę, to jednak pora godowa u puszczyków przypada na styczeń – luty. Zważywszy na fakt/.../


Czytaj całość
EKOWALENTYNKI 2014
KRASNYSTAW KOCHA RECYKLING
KREV
W dniach 13 i 14 lutego w Krasnymstawie odbyła się akcja Krasnystaw kocha recykling - czyli EkoWalentynki. Członkowie Krasnostawskiego Ruchu Ekologicznego "Viridis" zbierali zużyte baterie i wymieniali je na lizaki w kształcie serca. W trakcie tegorocznej akcji Udało się zebrać ponad 25kg baterii. Czytaj całość
Okno na teatr znowu otwarte
PASJA TEATR I OGIEŃ

KREVWydarzenie, a właściwie cały pakiet wydarzeń pod obiecującą nazwą "Okno na Teatr" zostało...


Czytaj całość
Jak działać na rzecz praw człowieka w Tybecie?
Students for a Free Tibet Poland16 kwietnia o 19:00 w ramach „Wiosny Antyrasistowskiej” Ruch Ekologiczny "Viridis" zaprasza na spotkanie z Piotrem Cykowskim koordynatorem Programu Tybetańskiego ratujTybet.org, współtwórcą Fundacji Inna Przestrzeń wieloletnim działaczem na rzecz praw człowieka obecnie zajmującym się Stowarzyszeniem Students for a Free Tibet Poland odwołującym się do celów, zasad i wartości międzynarodowego ruchu Students for a Free Tibet.

Czytaj całość
Ożywiamy, ożywiają, ożywić...
Koncertowa strefa Krasnegostawu

Tym razem zapraszamy i polecamy Metal Show kolejny koncert objęty patronatem "Ożywić Miasto". 27 kwietnia o 19:00 w klubie Teżewe wystąpią: K.A.S.K. Stonegrave i Exul. Bilety? Zaledwie 5zł. Wydarzenia nie mogą przegapić fani metalu ale polecamy je także wszystkich sympatykom gitarowych brzmień i osobom, które chcą wesprzeć inicjatywy ożywiające kulturalną sferę Krasnegostawu.

Czytaj całość
Pomimo śniegu...
Lublin zapłonął dla Tybetu

10 marca na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie odbył się happening z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności z Tybetem. Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w widowisku zorganizowanym przez Ruch Ekologiczny "Viridis". Przy dźwiękach Wschodniego SAMBAstionu można było obejrzeć fireshow przygotowane przez grupę In Nomine.
Organizatorzy zwracali uwagę na łamanie praw człowieka w Chinach oraz na samopodpalenia, których w akcie protestu podejmują się Tybetańczycy. Symbolicznie, na happeningu pojawiło się 107 figurek ludzi ustawionych w Mandalę - koło życia, które zostały podpalone jednocześnie. Ta liczba nie jest przypadkowa, właśnie tylu Tybetańczyków od 2009 roku dokonało samopodpaleń.
Czytaj całość


Strona 1 z 7 1 2 3 4 > >>
CZYTELNIA:

> KRASNYSTAW ZAPOMNIANY

ZABYTKI KRASNEGOSTAWU:

> DWÓR STAROŚCIŃSKI

> POCZTA KONNA

> STAJNIA CARSKA

> ZAMEK W K-STAWIE

> PO AUGUSTIAŃSKIE

ZABYTKI POWIATU:

> WIEŻA W KRYNICY

> ZAMEK W KRUPEM

> ZAMEK W ORŁOWIE

WYBRANE ARTYKUŁY:
>Ludowe obyczaje wielkanocne na terenie powiatu krasnostawskiego

> Chłostra - Chłopcy z Lasu

> Raport o stanie kultury- ochrona dziedzictwa

> Zrozumieć i uzasadnić działania na rzecz wyzwolenia zwierząt

> Wstawaj szkoda dnia

> O wspólną demokratyczną Palestynę - pogrzebać rozwiązanie dwu państwowe

POEZJA I PROZA
> Polityk

> Łowca Glonów

> Poezja i proza wybrana

Copyright KREV 2007/2015 - FUCK THE PSYCHO BUSH


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie